Archiwum Wojskowe w Oleśnicy
STRONA GŁÓWNA
Środa, 12 grudnia 2018 r.
 

 

 

 

Witamy na stronie internetowej

 Archiwum Wojskowego w Oleśnicy

 

Archiwum czynne dla interesantów:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
w godzinach 07.30 - 14.00
środa
w godzinach 07.30 - 16.30 (po wcześniejszym umówieniu się)

 

 

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że od dnia 25 maja br. nastąpiła zmiana zasad rozpatrywania wniosków o przeprowadzenie poszukiwań w zasobie aktowym Archiwum Wojskowego w Oleśnicy.

Archiwum będzie rozpatrywało wyłącznie wnioski własnoręcznie podpisane przez zleceniodawcę kwerendy, przesłane drogą pocztową lub dostarczone osobiście do siedziby Archiwum Wojskowego w Oleśnicy.

Wprowadzenie nowych zasad dotyczących przeprowadzania kwerend wynika z obowiązku ochrony danych osobowych nałożonego na Archiwum przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi udostępniania akt

w Archiwum Wojskowym w Oleśnicy (TUTAJ)

oraz z uaktualnionym
 

REGULAMINEM KORZYSTANIA Z MATERIAŁÓW ARCHIWALNYCH W PRACOWNI UDOSTĘPNIANIA AKT ARCHIWUM WOJSKOWEGO W OLEŚNICY

 

 *


Szanowni Państwo,
w związku z realizacją przepisów wynikających z Decyzji nr 21/MON z dnia 10.02.2012 r. (Dz. Urz. MON 2012 r. poz. 33) regulującej zasady przebywania cudzoziemców na terenie instytucji wojskowych, osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego a pragnące skorzystać z materiałów archiwalnych przechowywanych w Archiwum Wojskowym w Oleśnicy zobowiązane są przedłożyć wraz ze Zgłoszeniem użytkownika wniosek w postaci Załącznika do Zgłoszenia. Zgłoszenie wraz z załącznikiem należy przesłać co najmniej 21 dni przed planowaną wizytą do Archiwum Wojskowego w Oleśnicy.

Zgłoszenie wraz z załącznikiem dostępne jest do pobrania w zakładce Udostępnianie/ Formularze.

 

*


ZAPRASZAMY DO ZAKŁADKI AKTUALNOŚCI- GDZIE ZNAJDĄ PAŃSTWO WSZYSTKIE BIEŻĄCE INFORMACJE ZWIĄZANE Z ARCHIWUM WOJSKOWYM W OLEŚNICY ORAZ ZAPOZNAJĄ SIĘ Z NAJWAŻNIEJSZYMI WYDARZENIAMI  NASZEJ JEDNOSTKI ORGANIZACYJNEJ